استفاده از قالب‏های مخفی و سفارشی ویندوز ‌7 با ترفندی جالب!

همانطور که می دانید ویندوز 7 تعدادی قالب بطور پیش فرض دارد که شاید پس از مدتی تکراری می شوند. در این قسمت ترفندی برای فعال سازی قالب های مخفی و سفارشی تهیه گردیده که در ادامه به آن می پردازیم.

 

در کشورهای دیگری همچون استرالیا، بریتانیا، کانادا، آفریقا و آمریکا قالب‌های خاصی وجود دارد که مخصوص همان کشورهاست و با انتخاب هر کدام از کشورهای مذکور به عنوان کشور مبنا، قالب آن کشور برای شما فعال می شود. اما با این روش فقط به یکی از این قالب ها می توان دسترسی پیدا کرد! اما اگر بخواهید بدون تغییر نام کشور به کلیه قالب‌های سفارشی این کشورها دست پیدا کنید چه می کنید؟ برای این کار ترفند جالبی وجود دارد که در ادامه آن را بیان می کنیم.

 

1- یک پوشه دلخواه را باز کرده و از نوار ابزار منوی Tools و گزینه Folder Options را انتخاب نمایید.

2- در تب دوم، گزینه Show Hidden files را انتخاب کنید، همچنین تیک گزینه Hide protected operating system files را بردارید.

3- به آدرس C:\Windows\Globalization\MCT بروید. در اینجا 5 فولدر می‌بینید که به‌فرمت MCT-XX هستند. این 5 فولدر، مربوط به قالب‌های مخفی هستند! داخل هر کدام از فولدرها ، یک فولدر Themeمشاهده می‌کنید. آن را  باز کنید و روی  فایل مورد نظر با پسوند theme می باشد دابل کلیک کنید. قالب بطور خودکار نصب می گردد. حال از قالب جدید ویندوز خود لذت ببرید.

نکته : برای برگرداندن تغییرات ویندوز دوباره به Folder Options رفته و عکس گزینه 2 را انجام دهید.