حذف قابلیت آزار دهنده Program Compatibility Assistant در ویندوز7

این قابلیت که تصویر آن در ادامه مطلب آمده است نرم افزار های گوناگون را برای تطبیق با ویندوز 7 بررسی می کند و در صورت لزوم همیشه پیغامی ظاهر می کند تا کاربر تائید کند که برنامه با ویندوز تطبیق دارد یا نه؟برای حذف این قابلیت ادامه مطلب را بخوانید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بي‌گمان، بيشتر برنامه‌ها براي ويندوز ويستا و 7 نوشته نشده‌اند، برنامه‌هاي پرتابل هم براي هر دوي سيستم‌هاي عامل جديد مايکروسافت غيرقابل درک است. به‌ويژه وقتي ويندوز7 و ويستا قابليتي دارد که برنامه‌ها را از نظر تطبيق با سيستم‌عامل جاري بررسي مي‌کند و هر بار شما بايد عبارت installed correctly را بزنيد تا متوجه شود که برنامه درست نصب شده است.
کساني که برنامه‌هاي قديمي و خوب زيادي دارند، حتما با اين پيغام بسيار روبه‌رو شده‌اند، براي حل اين مشکل، کارهاي زير را انجام دهيد:

منوي استارت را بزنيد و عبارت services.msc را تايپ و اينتر را بزنيد. به‌دنبال عبارت Program Compatibility Assistant بگرديد و روي آن دوبار کليک کنيد، سرويس را متوقف کنيد و آن را از حالت Manual به Disabled تغيير دهيد. براي بازگشت اين عمليات هم به‌سادگي مي‌توانيد برعکس همين مراحل را تکرار کنيد.